Přeskočit na obsah
Městský obvod Poruba plánuje revitalizaci parků u Domu kultury Poklad. Místo, které dnes slouží jen jako průchozí zóna, se stane místem odpočinku i sportu. Revitalizace naváže na výstavbu parkovacích domů za oběma křídly Pokladu.

Jako první začne revitalizace části přiléhající k ulici Komenského. Ta je navržena jako klidová a reprezentativní část, vhodná pro odpočinek, relaxaci nebo procházky. Střed vytvoří fontána s mělkou vodní plochou ve tvaru kruhu, skrz kterou bude možné projít po chodníku z dlažby vyčnívající z vodní hladiny. Chybět samozřejmě nebudou ani chodníky z různých druhů materiálů. Samozřejmostí budou nové lavičky, stoly či pítko. Obnovou projde zeleň a celé místo zatraktivní květinové záhony.

Druhá část parku přiléhající k ulici Čs. exilu bude po revitalizaci určena pro aktivní odpočinek, sport a hru dětí. V plánu jsou dvě hřiště. Jedno s trampolínami a houpačkami pro menší děti a druhé, které bude v rohu parku, aby nerušilo obyvatele, budou sloužit těm větším. Obvod zde plánuje basketbalový koš a prvky pro work-out. Ani tady samozřejmě nebudou chybět lavičky, záhony a další věci. S revitalizací této části obvod počítá v roce 2023.

Autorem návrhové studie je Ing. Magda Cigánková Fialová. V srpnu 2022 byla započata obnova zeleně předprostoru domu kultury a revitalizace parku pod vedením městského obvodu Poruba a za spolufinancování města Ostrava. Revitalizace parku bude dokončena v listopadu tohoto roku, na jaře 2023 pak bude obvod instalovat kašnu. Celková cena za revitalizaci obou parků je 30,1 milionů kč bez DPH.

Více o projektu naleznete na stránce Fajnova Poruba.

Umístění projektu

Seznam projektů

Harmonogram

2021 Záměr ikona I
2022 Příprava ikona I
2022 Realizace ikona I
2024 Dokončeno ikona I

Zpracovatelé

 • Statutární město Ostrava
 • Statutární město Ostrava, městský obvod Poruba
 • ZAKA22 - Ateliér zahradní a krajinářské architektury návrhová studie

Garanti

 • Kateřina Šebestová náměstkyně primátora pro oblast ochrany životního prostředí
 • Lucie Baránková Vilamová starostka městského obvodu Poruba

  Kontaktujte nás
  zpracováním osobních údajů

  https://fajnova.cz/projekt/revitalizace-parku-u-domu-kultury-poklad