Přeskočit na obsah
Městský obvod Poruba upravil první ze dvou parků u Domu kultury Poklad. Místo, které dříve sloužilo jen jako průchozí zóna, se stalo místem odpočinku. Revitalizace druhého parku proběhne v koordinaci s výstavbou druhého parkovacího objektu za DK Poklad, jehož výstavba začíná v červenci 2023.

Jako první začala revitalizace části přiléhající k ulici Komenského. Ta je navržena jako klidová a reprezentativní část, vhodná pro odpočinek, relaxaci nebo procházky. Střed tvoří fontána s mělkou vodní plochou ve tvaru kruhu, skrz kterou je možné projít po chodníku z dlažby vyčnívající z vodní hladiny. Nechybí ani chodníky z různých druhů materiálů. Samozřejmostí jsou nové lavičky, stoly či pítko. Obnovou prošla i zeleň a celé místo okrášlily květinové záhony.

Druhá část parku přiléhající k ulici Čs. exilu bude po revitalizaci určena pro aktivní odpočinek, sport a hru dětí. V plánu jsou dvě hřiště. Jedno s trampolínami a houpačkami pro menší děti a druhé, které bude v rohu parku, aby nerušilo obyvatele, budou sloužit těm větším. Obvod zde plánuje basketbalový koš a prvky pro work-out. Ani tady samozřejmě nebudou chybět lavičky, záhony a další věci. Revitalizace druhého parku proběhne v koordinaci s výstavbou druhého parkovacího objektu za DK Poklad, jehož výstavba začíná v červenci 2023.

Autorem návrhové studie je Ing. Magda Cigánková Fialová. V srpnu 2022 byla započata obnova zeleně předprostoru domu kultury a revitalizace parku pod vedením městského obvodu Poruba a za spolufinancování města Ostrava. Revitalizace parku u ul. Komenského byla dokončena v létě 2023.

Celková cena za revitalizaci obou parků je 30,1 milionů Kč bez DPH.

Více o projektu naleznete na stránce Fajnova Poruba.

Umístění projektu

Seznam projektů

Harmonogram

2021 Záměr ikona I
2022 Příprava ikona I
2022 Realizace ikona I
2024 Dokončeno ikona I

Zpracovatelé

 • Statutární město Ostrava
 • Statutární město Ostrava, městský obvod Poruba
 • ZAKA22 - Ateliér zahradní a krajinářské architektury návrhová studie

Garanti

 • Aleš Boháč náměstek pro oblast životního prostředí a koordinaci spolupráce s městskými obvody
 • Lucie Baránková Vilamová starostka městského obvodu Poruba

  Kontaktujte nás
  zpracováním osobních údajů

  https://fajnova.cz/projekt/revitalizace-parku-u-domu-kultury-poklad