Aktualizováno 9.11.2021

Průmyslově-obchodní čtvrť ve vítkovické aglomeraci

Po náročné sanaci je brownfield o rozloze 44ha připraven na výstavbu moderního a obchodně-průmyslového parku, který vrátí do opuštěné lokality život a stane se součástí města. Developer chce zde postavit výrobní a skladové haly, obchody, showroomy, kanceláře a další zázemí. Díky návrhu oceňovaného architekta Davida Kotka (společnost PROJEKTSTUDIO) průmyslová zóna přirozeně naváže na nedaleké centrum i na unikátní podobu Aglomerace, kterou jí vtiskl architekt Josef Pleskot. Developer P3 Parks plánuje výstavbu s respektem k historii i okolní zástavbě.

Před desítkami let se tu skladovaly suroviny a připravovala železná ruda do vysokých pecí Vítkovických železáren.  Moderní obchodně-průmyslový park vrátí do opuštěné lokality život a stane se součástí města. Ostrava Central nabídne moderní skladové prostory k pronájmu vhodné pro logistiku / last mile delivery, výrobu, skladování, e-commerce i retail a to v bezkonkurenční blízkosti centra města. Flexibilní jednotky 1 500 m2 až 30 000 m2 pod jednou střechou budou připraveny na míru prvním nájemcům a umožní tak maximálně efektivní provoz.

V novém areálu by mělo najít práci zhruba pět set lidí. Firma chce využít i dvě stávající budovy. Další významnou budovou v Aglomeraci je trafostanice, která by se podle ředitele mohla proměnit například v kavárnu. Stavět se však má i spousta nových budov, ta první by mohla stát už v polovině příštího roku. Celá oblast má být zastavěna za pět až sedm let.

Nová ostravská obchodně-průmyslová oblast bude přes řeku napojena i na cyklostezku, která vede kolem řeky Ostravice – v jednom směru do centra města, ve druhém do Beskyd.

Webové stránky projektu

Prezentace ke stažení

 

 

FOTOGALERIE