Přeskočit na obsah
Systém navádění na volná parkovací místa v Ostravě funguje od roku 2010. Jedná se o sběr informací o obsazenosti parkovišť a parkovacích objektů v centru města a zobrazování informací o počtu volných parkovacích míst ve 13 lokalitách na příjezdu do centra a i v samotném centru.

Systém navádění na volná parkovací místa byl uveden do provozu k 1. červenci 2010. Jedná se o sběr informací o obsazenosti parkovišť a parkovacích objektů v centru města a zobrazování informací o počtu volných parkovacích míst ve 13 lokalitách na příjezdu do centra města a v samotném centru (celkem 30 naváděcích tabulí). Zároveň byl vytvořen dopravní portál, kde zájemci naleznou aktuální informace o dopravní situaci ve městě.

Realizace projektu stála 34 milionů Kč, přičemž SMO zaplatilo polovinu a druhou polovinu zaplatil ze svého offsetového programu realizátor projektu, kterým byla společnost Saab Czech, s. r. o.

    Kontaktujte nás
    zpracováním osobních údajů

    https://fajnova.cz/projekt/inteligentni-dopravni-systemy-i-etapa-navigace-ridicu-volna-parkovaci-mista-vybranych-parkovist-centralni-casti-mesta