Publikováno 12.10.2017

Ostrava ukrývá mnoho životních příběhů, najít si k ní vztah, je ale někdy cesta klikatá.

pocitOVA…

#mojeostrava #6

Lenka si k Ostravě hledala cestu velmi dlouhou dobu. Nenarodila se tady, ale přistěhovala se. Na tu dobu nevzpomíná ráda. Měla to v životě komplikovanější, stěhovat se v podstatě musela, když se její rodiče rozvedli. „Tak nějak jsem tady tím vším, co mi život dával, proplouvala, a až někdy v období puberty jsem v Ostravě našla přátelé a ti mi teprve ukázali, jaká Ostrava je a co nabízí. Do té doby jsem ji tak nevnímala a navíc se mi ani moc nelíbila. Přátelé mi ukázali, jaké má Ostrava možnosti, kam jít, co dělat.“ Ráda chodí do parků, jako je například Bělský les a Komenského sady. „Komenského sady na mě působí romanticky. Večer, když je klid, člověk si sedne na lavičku, nebo k řece na náplavku s přítelem či přáteli a poslouchá přírodu, šumění vody. Je tady krásně,“ říká Lenka.

„Na Ostravě je moc fajn, že je zde spousta zeleně a stromů, oproti jiným městům v Česku. Navíc tím, že je ve městě horší ovzduší, je super, že se stromy stále vysazují a i tím se ovzduší zlepšuje.“ Podle Lenky tvoří parky a příroda významnou část města a tím je život ve městě lepší a kvalitnější. Je ráda, že si kromě města, ve kterém žije, může zkrátka zajít do lesa nebo parku. Dalšími oblíbenými místy jsou čajovny, kterých je tady opravdu dost. Také ráda chodí na různé festivaly a akce odehrávající se v Ostravě, a představují tak skvělé vyžití pro každého napříč generacemi… (Lenka, 21)

 

DALŠÍ PŘÍBĚHY

 

pocitOVA…
…jsou příběhy lidí, kteří zde žijí od narození, ale i těch, co se do Ostravy přistěhovali. Jejich pohledy a názory na Ostravu a místa vás mohou překvapit, zaujmout nebo i rozladit. Nevidí Ostravu s růžovými brýlemi na nose, avšak našli něco, někoho  – místo(a), která mají rádi. Jsou to lidé žijící mezi námi, lidé, kteří Ostravu vnímají po svém.
Fotografie i krátká povídání připravila studentka z Ostravy. Nechali jsme je beze změn. Tak, jak to cítí ona, tak, jak si s lidmi na fotografiích povídala. Jsou to příběhy lidí, našich přátel, známých, tatínků…inspirujte se.

Každý týden ve čtvrtek si můžete přečíst nový příběh na fajnova.cz

Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Linkedin